Kontakta oss

Dalslands Fotbollförbund
Backegatan 13 c
464 30 Mellerud
Bankgiro 246-6795 , Swish 123 452 15 89
Expeditionstid: Måndag-Torsdag 08.00-16.00, Fredag 08.00-15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Telefon 0530-101 81,
E-post dalslandsff@telia.com
http://dalsland.svenskfotboll.se/

Hedersledamot

Åke Nilsson

Tel: 0532-203 22
Mobil: 070- 652 56 25
E-post: aka.n20322@telia.com

Kansli

Maria Pettersson Lans

Kanslichef

Tel: 0530-101 81
Mobil: 0763-910899
E-post: dalslandsff@telia.com

Hans Fredriksson

Kanslist

Tel: 0530-101 81
Mobil: 070-266 20 47
E-post: dalslandsff@telia.com

Mikael Israelsson

Tel: 0530-101 81
Mobil: 0702-27 53 85
E-post: mi.famis@telia.com

Ansvarsområde: Spelarutvecklare flickor och pojkar

Distriktsstyrelse

Ingemar Carlsson

Distriktsordförande

Tel: 0528-100 01
Mobil: 070-643 80 64
E-post: 052810001@telia.com

Leif Källén

Vice ordförande

Tel: 0528-406 95
Mobil: 070-661 01 10
E-post: leif.kallen@epab.se

Brittmarie Prim

v.sekr/kassör

Tel: 0531-421 85
Mobil: 073-325 53 04
E-post: prim@vastfrakt.se

Gerhard Jansson

ledamot

Mobil: 070-563 91 02
E-post: gerhard.jansson@telia.com

Jeanette Mellqvist

ledamot

Mobil: 0702-31 50 17
E-post: jeanette.mellqvist@telia.com

Lena Arwedahl

ledamot

Mobil: 073-683 73 03
E-post: lena.arwedahl@telia.com

Stefan Broberg

ledamot

Tel: 0530-510 65
Mobil: 070-674 62 41
E-post: brobergslantbruk@hotmail.se

Maria Pettersson Lans

adj. sekreterare

Tel: 0530-101 81
Mobil: 0763-910899
E-post: dalslandsff@telia.com

Hans Fredriksson

adj.kassör

Tel: 0530-101 17
Mobil: 070-266 20 47
E-post: dalslandsff@telia.com

Verkställande utskott

Ingemar Carlsson

ordförande

Tel: 0528-100 01
Mobil: 070-643 80 64
E-post: 052810001@telia.com

Brittmarie Prim

ledamot

Tel: 0531-421 85
Mobil: 073-325 53 04
E-post: prim@vastfrakt.se

Leif Källèn

ledamot

Tel: 0528-406 95
Mobil: 070-661 01 10
E-post: leif.kallen@epab.se

Maria Pettersson

adj.sekreterare

Tel: 0530-208 97
Mobil: 076-391 08 99
E-post: dalslandsff@telia.com

Valberedning

Göran Hansson

ordf.

Tel: 0531-304 98
Mobil: 070-358 44 37
E-post: goran.hansson41@hotmail.com

Monica Johannesson

ledamot

Tel: 0534-613 10
Mobil: 0708-36 17 18
E-post: monica.johannesson@dalsed.se

Tore Persson

ledamot

Tel: 0530-203 00
Mobil: 070-799 07 07
E-post: 053020300@telia.com

Revisorer

Magnus Kjörling

godkänd revisor

Tel: 0530-415 58
Mobil: 070-651 52 24

Kjell Pettersson

Tel: 0532-101 61

Holger Andersson

Tel: 0532-143 33

Disciplinutskott

Åke Nilsson

ordf.

Tel: 0532-203 22
Mobil: 070-652 56 25
E-post: ake.n.20322@telia.com

Owe Fjällstål

sekreterare

Tel: 0530-127 74
E-post: owe.mellerud@telia.com

Sune Källén

vice ordförande

Tel: 0534-103 87
Mobil: 070-897 07 11

Arne Källèn

ledamot

Tel: 0528-406 73
Mobil: 070-557 06 73
E-post: arne.kallen@gmail.com

Jan-Åke Åhlander

ledamot

Mobil: 070-553 21 72
E-post: jan-ake@mibest.se

Domarkommittén

Leif Källén

ordförande

Tel: 0528-406 95
Mobil: 070-661 01 10
E-post: leif.kallen@norautron.se

Morgan Karlsson

ledamot

Mobil: 070-603 59 23
E-post: morgan.karlsson@dalsed.se

Roland Strandh

ledamot

Mobil: 070-280 30 37
E-post: domarrolle@hotmail.com

Lena Arwedahl

ledamot

Mobil: 073-683 73 03
E-post: lena.arwedahl@telia.com

Patrik Dahlin

ledamot

Tel: 0532-230 17
Mobil: 070-538 34 69
E-post: patric.dahlin@telia.com

Stefan Nilsson

ledamot

Tel: 0521-309 21
Mobil: 070-669 86 45
E-post: stefan.nilsson@hellbergsdorrar.se

Föreningskommittén

Gerhard Jansson

ordf.

Mobil: 070-563 91 02
E-post: gerhard.jansson@telia.com

Martin Åström

ledamot

Mobil: 070-673 89 47
E-post: martin.astrom@stromkullegymnasiet.se

Stefan Broberg

ledamot

Tel: 0530-510 65
Mobil: 070-674 62 41
E-post: brobergslantbruk@hotmail.se

Jan Hagelbrand

ledamot

Tel: 0532-511 44
Mobil: 070-926 58 40
E-post: jan.hagelbrand@amal.se

Mikael Israelsson

adj.

Tel: 0530-101 81
Mobil: 070-227 53 85
E-post: mi.famis@telia.com

Tävlingskommittén

Nils-Gösta Olsson

Ordförande

Tel: 0530-109 85
Mobil: 070-748 11 52
E-post: nilsgosta49@gmail.com

Cecilia Dahlin

ledamot

Mobil: 073-336 09 09
E-post: ceciliadahlin@hotmail.com

Tomas Bergström

ledamot

Mobil: 070-230 231 6
E-post: tb@mecservice-ed.se

Christian Ragnevi

ledamot

Mobil: 073-831 87 22
E-post: cragnevi@gmail.com

Owe Fjällstål

ledamot

Tel: 0530-12774

Maria Pettersson Lans

Adj. ledamot

Tel: 0530-20897
Mobil: 0763-910899
E-post: maria.pettersson@dalslandsff.se

Fotbollsutvecklingskommittén

Brittmarie Prim

ordförande

Tel: 0531-421 85
Mobil: 073-325 53 04
E-post: prim@vastfrakt.se

Mikael Israelsson

ledamot

Tel: 0530-101 81
Mobil: 070-227 53 85
E-post: mi.famis@telia.com

Calle Andersson

Mobil: 072-3065515
E-post: calle.anderson@hotmail.com

Ansvarsområde: Fotboll i Grundskolan

Marika Arvidsson

Ledamot Fotbollsutvecklingskommitén

Mobil: 0731549490
E-post: marikaarvidsson@live.se

Ansvarsområde: Spelarutbildningsplan

Landsbygds och anläggningskommittén

Åke Nilsson

Ordförande

Tel: 0532-203 22
Mobil: 070-652 56 25
E-post: ake.n.20322@telia.com

Magnus Sahlin

ledamot

Tel: 0532-140 10
Mobil: 070-608 20 93
E-post: magnus.sahlin@telia.com

Gerhard Jansson

ledamot

Mobil: 070-563 91 02
E-post: gerhard.jansson@telia.com

Robert Svensson

ledamot

Mobil: 070-312 11 32
E-post: robert.stenlyckan@telia.com

Morgan Johansson

ledamot

Tel: 0530-313 17
Mobil: 070-674 63 03
E-post: mariero@tele2.se

Spelarutvecklare

Mikael Israelsson

Tel: 0530-101 81
Mobil: 0702-27 53 85
E-post: mi.famis@telia.com

Ansvarsområde: Spelarutvecklare flickor och pojkar

Distriktslagsansvarig

Brittmarie Prim

Distriktslagsansvarig

Tel: 0531-412 85
Mobil: 073-325 53 04
E-post: prim@vastfrakt.se

Föreningsutvecklare

Martin Åström

Mobil: 070-673 89 47
E-post: martin.astrom@stromkullegymnasiet.se

Ansvarsområde: Föreningsutvecklare

Distriktsinstruktör

Domaruttagare

Roland Strandh

Tel: 0532-147 76
Mobil: 070-280 30 37
E-post: roland.strandh@hotmail.com

Stefan Nilsson

ledamot

Tel: 0521-309 21
Mobil: 070-669 86 45
E-post: stefan.nilsson@hellbergsdorrar.se

Återbudsansvarig

Roland Strandh

Tel: 0532-147 76
Mobil: 070-281 26 61
E-post: roland.strandh@hotmail.com

Målvaktsinstruktör

Distriktskaptener

Margareta Uhlin

DFK F 00 F01

Mobil: 070-374 64 72
E-post: uhlinm@gmail.com

Ansvarsområde: Flickor 00

Joakim Enarsson

DFK F 00

Mobil: 073-419 68 69
E-post: joakim.enarsson@rexcell.se

Ansvarsområde: Flickor 00

Jens Hagelberg

Distriktskapten pojkar 01

Tel: 076-837 37 06
E-post: jens@sjb-bygg.se

Dick Edman

Distriktskapten pojkar 01& pojkar 02

Mobil: 070-339 39 90
E-post: torpmyrens@hotmail.com

Tommy Olsson

Distriktskapten flickor 01

Mobil: 070-645 18 63
E-post: 053161965@telia.com

Jörgen Magnusson

Distriktskapten pojkar 02

Mobil: 070-262 10 19
E-post: magnusson.jorgen@hotmail.com

Anto Barisic

Distriktskapten pojkar 02

Mobil: 070-523 29 96
E-post: antobarisic@hotmail.com

Riksinstruktör

Jonas Gradin

Riksinstruktör

Mobil: 070-685 00 63
E-post: jonas.gradin@svenskfotboll.se

Handledare-Instruktörer

Calle Andersson

Mobil: 072-306 55 15
E-post: carl.andersson@mellerud.se

Elinor Thuresson

Mobil: 073-647 98 80
E-post: elinor_thuresson@yahoo.com

Magnus Wallin

Tel: 0532-141 12
Mobil: 070 - 616 12 30
E-post: wallin.magnus@hotmail.se

Margareta Uhlin

Tel: 054-18 47 67
Mobil: 070-374 64 72
E-post: uhlinm@gmail.com

Martin Åström

Tel: 0531-108 89
Mobil: 070-673 89 47
E-post: martin.astrom@stromkullegymnasiet.se

Mikael Israelsson

Tel: 0530-601 29
Mobil: 0702-27 53 85
E-post: mi.famis@telia.com

Mikael Larsson

Tel: 0532-250 16
Mobil: 070-320 73 66
E-post: leomalvaspappa@telia.com

Patric Mossberg

Tel: 0532-716 19
Mobil: 073-050 67 94

Per-Olof Segerlind

Tel: 0531-102 12
Mobil: 0733-96 16 65
E-post: per-olof.segerlind@utb.dalsed.se

Skolansvariga

Calle Andersson

Skolansvarig

Mobil: 072-306 55 15
E-post: carl.andersson@mellerud.se