Tabell och resultat - Div.3 Bohuslän/Dal Damer

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2018-06-18 19:30 Tjörns DFF - H E F Valbo BK 5 - 0 Ekåsvallen
2018-06-17 17:00 Munkedals IF - Eds FF 0 - 1 Munkedals IP
2018-06-17 15:00 Orust FC Lag 2 - Åsebro/Brålanda 0 - 3 Glimmaråsen
2018-06-17 15:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - Vallens IF Lag 2 0 - 0 Undavallen
2018-06-17 14:45 Stenungsunds IF Lag 2 - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil 0 - 7 Wosabplan
2018-06-14 19:00 Tjörns DFF - Orust FC Lag 2 2 - 1 Ekåsvallen
2018-06-13 19:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - H E F Valbo BK 11 - 0 Undavallen
2018-06-10 17:00 Stenungsunds IF Lag 2 - Vallens IF Lag 2 1 - 1 Wosabplan
2018-06-09 17:00 Eds FF - Åsebro/Brålanda 1 - 1 Bergslätt IP
2018-06-06 15:00 Munkedals IF - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil 0 - 3 Munkedals IP
2018-06-04 19:30 Vallens IF Lag 2 - Munkedals IF 3 - 0 Stora Höga IP 2 Konstgräs
2018-06-03 15:00 Orust FC Lag 2 - Herrestad/Rössö Lag 2 4 - 1 Ängevi (Myckleby IK)
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Svarteborg/ Stångenäs/ Lysekil 10 9 0 1 45-7 38 27 5 5 0 0 25-4 21 15 5 4 0 1 20-3 17 12
Åsebro/ Brålanda 9 6 2 1 42-12 30 20 3 3 0 0 22-4 18 9 6 3 2 1 20-8 12 11
Eds FF 9 6 2 1 23-11 12 20 4 2 2 0 6-3 3 8 5 4 0 1 17-8 9 12
Herrestad/ Rössö Lag 2 10 5 2 3 30-18 12 17 5 4 1 0 20-3 17 13 5 1 1 3 10-15 -5 4
Tjörns DFF 9 4 2 3 21-16 5 14 5 4 0 1 16-5 11 12 4 0 2 2 5-11 -6 2
Orust FC Lag 2 10 4 1 5 18-21 -3 13 5 3 0 2 10-8 2 9 5 1 1 3 8-13 -5 4
Vallens IF Lag 2 9 2 4 3 11-17 -6 10 5 2 1 2 9-13 -4 7 4 0 3 1 2-4 -2 3
Munkedals IF 9 1 2 6 7-16 -9 5 5 1 2 2 7-8 -1 5 4 0 0 4 0-8 -8 0
H E F Valbo BK 9 0 2 7 4-44 -40 2 4 0 2 2 2-16 -14 2 5 0 0 5 2-28 -26 0
Stenungsunds IF Lag 2 8 0 1 7 3-42 -39 1 5 0 1 4 3-20 -17 1 3 0 0 3 0-22 -22 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2018-06-26 19:00 H E F Valbo BK - Orust FC Lag 2 Ödeborgsvallen
2018-06-26 19:30 Vallens IF Lag 2 - Tjörns DFF Stora Höga IP 2 Konstgräs
2018-06-27 15:00 (Uppskjuten) Svarteborg/Stångenäs/Lysekil - Herrestad/Rössö Lag 2 Skogsvallen
2018-06-27 19:30 Åsebro/Brålanda - Munkedals IF Rudevi IP
2018-06-28 19:00 H E F Valbo BK - Stenungsunds IF Lag 2 Ödeborgsvallen
2018-06-30 16:00 Eds FF - Stenungsunds IF Lag 2 Bergslätt IP
2018-07-05 19:30 Åsebro/Brålanda - Tjörns DFF Sörbyvallen
2018-08-18 15:00 Åsebro/Brålanda - H E F Valbo BK Sörbyvallen
2018-08-19 15:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - Eds FF Undavallen
2018-08-20 19:00 Orust FC Lag 2 - Vallens IF Lag 2 Ivars Färg Arena
2018-08-22 19:00 Tjörns DFF - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil Ekåsvallen
2018-08-22 19:30 Stenungsunds IF Lag 2 - Munkedals IF Wosabplan