Tabell och resultat - Div.3 Bohuslän/Dal Damer

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2018-08-19 15:00 Eds FF - Herrestad/Rössö Lag 2 2 - 1 Bergslätt IP
2018-08-19 12:00 Tjörns DFF - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil 1 - 3 Ekåsvallen
2018-08-18 15:00 Åsebro/Brålanda - H E F Valbo BK WO (3 - 0) Sörbyvallen
2018-08-16 19:30 Eds FF - Vallens IF Lag 2 3 - 1 Bergslätt IP
2018-08-15 19:00 Munkedals IF - Stenungsunds IF Lag 2 2 - 2 Munkedals IP
2018-07-05 19:30 Åsebro/Brålanda - Tjörns DFF WO (3 - 0) Sörbyvallen
2018-06-28 19:00 H E F Valbo BK - Stenungsunds IF Lag 2 1 - 2 Ödeborgsvallen
2018-06-27 19:30 Åsebro/Brålanda - Munkedals IF 3 - 1 Rudevi IP
2018-06-26 19:30 Vallens IF Lag 2 - Tjörns DFF 5 - 4 Stora Höga IP 2 Konstgräs
2018-06-26 19:00 H E F Valbo BK - Orust FC Lag 2 1 - 8 Ödeborgsvallen
2018-06-18 19:30 Tjörns DFF - H E F Valbo BK 5 - 0 Ekåsvallen
2018-06-17 17:00 Munkedals IF - Eds FF 0 - 1 Munkedals IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Svarteborg/ Stångenäs/ Lysekil 11 10 0 1 48-8 40 30 5 5 0 0 25-4 21 15 6 5 0 1 23-4 19 15
Åsebro/ Brålanda 12 9 2 1 51-13 38 29 6 6 0 0 31-5 26 18 6 3 2 1 20-8 12 11
Eds FF 11 8 2 1 28-13 15 26 6 4 2 0 11-5 6 14 5 4 0 1 17-8 9 12
Herrestad/ Rössö Lag 2 11 5 2 4 31-20 11 17 5 4 1 0 20-3 17 13 6 1 1 4 11-17 -6 4
Orust FC Lag 2 11 5 1 5 26-22 4 16 5 3 0 2 10-8 2 9 6 2 1 3 16-14 2 7
Tjörns DFF 12 4 2 6 26-27 -1 14 6 4 0 2 17-8 9 12 6 0 2 4 9-19 -10 2
Vallens IF Lag 2 11 3 4 4 17-24 -7 13 6 3 1 2 14-17 -3 10 5 0 3 2 3-7 -4 3
Munkedals IF 11 1 3 7 10-21 -11 6 6 1 3 2 9-10 -1 6 5 0 0 5 1-11 -10 0
Stenungsunds IF Lag 2 10 1 2 7 7-45 -38 5 5 0 1 4 3-20 -17 1 5 1 1 3 4-25 -21 4
H E F Valbo BK 12 0 2 10 6-57 -51 2 6 0 2 4 4-26 -22 2 6 0 0 6 2-31 -29 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2018-08-20 19:00 Orust FC Lag 2 - Vallens IF Lag 2 Ivars Färg Arena
2018-08-22 19:30 Stenungsunds IF Lag 2 - Munkedals IF Wosabplan
2018-08-24 19:00 Munkedals IF - Herrestad/Rössö Lag 2 Munkedals IP
2018-08-25 16:00 Eds FF - Tjörns DFF Bergslätt IP
2018-08-26 14:45 Stenungsunds IF Lag 2 - Åsebro/Brålanda Wosabplan
2018-08-26 16:00 Vallens IF Lag 2 - H E F Valbo BK Stora Höga IP 2 Konstgräs
2018-08-26 17:00 Svarteborg/Stångenäs/Lysekil - Orust FC Lag 2 Sjövallen
2018-08-30 19:00 Eds FF - Stenungsunds IF Lag 2 Bergslätt IP
2018-09-01 13:00 H E F Valbo BK - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil Ödeborgsvallen
2018-09-02 15:00 Orust FC Lag 2 - Eds FF Ängevi (Myckleby IK)
2018-09-02 15:00 Åsebro/Brålanda - Vallens IF Lag 2 Rudevi IP
2018-09-02 19:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - Stenungsunds IF Lag 2 Undavallen